عصر یخبندان

به وبلاگ عصر یخبندان خوش آمدید

پنجاه دانستنی جالب

متوسط عمر زنان ژاپنی 84 سال است؛ در حالیکه متوسط عمر زنان بوتسوانایی (کشوری در جنوب آفریقا) بیشتر از 39 سال نیست.

 

Farspics.blogspot.com پنجاه دانستنی جالب ار جهان در روسیه سالانه بیش از 12 هزار زن در نتیجه خشونت های خانوادگی جان خود را از دست می دهند.

 

Farspics.blogspot.com پنجاه دانستنی جالب ار جهان نیمی از شهروندان 15 ساله انگلیسی تجربه مصرف مواد مخدر را کسب کرده و یک چهارم جمعیت 15 ساله این کشور نیز سیگار مصرف می کند.

 

Farspics.blogspot.com پنجاه دانستنی جالب ار جهان یک سوم کسانی که دچار چاقی مفرط هستند در کشورهای در حال توسعه زندگی می کنند.

 

Farspics.blogspot.com پنجاه دانستنی جالب ار جهان در بین کشورهای توسعه یافته بیشترین آمار در مقوله بارداری زودهنگام به آمریکا و انگلستان اختصاص دارد.

 

Farspics.blogspot.com پنجاه دانستنی جالب ار جهان آمار زنان گمشده چینی به 44 میلیون نفر می رسد.

 

Farspics.blogspot.com پنجاه دانستنی جالب ار جهان تعداد زنان آرایشگر برزیلی از تعداد سربازان این کشور بیشتر است.

 

Farspics.blogspot.com پنجاه دانستنی جالب ار جهان 81 درصد اعدام های صورت گرفته در سال 2002 در سه کشور جهان به وقوع پیوسته.

 

Farspics.blogspot.com پنجاه دانستنی جالب ار جهان اطلاعاتی که سوپرمارکت های انگلیسی درباره مشتری های خود جمع آوری می کنند، بیشتر از اطلاعاتی است که حکومت این کشور درباره شهروندانش دارد.

 

Farspics.blogspot.com پنجاه دانستنی جالب ار جهان در اتحادیه اروپا روزانه هر راس گاو به میزان 5/2 دلار مورد حمایت مالی قرار می گیرد، اما 75 درصد جمعیت قاره آفریقا با پولی بسیار کمتر از این رقم به زندگی روزانه خود ادامه می دهند.

 

Farspics.blogspot.com پنجاه دانستنی جالب ار جهاندر بیش از 70 کشور جهان روابط همجنسگرایان ممنوع اعلام شده و در نه کشور دیگر نیز برای این کار مجازات مرگ را در نظر گرفته اند.

 

Farspics.blogspot.com پنجاه دانستنی جالب ار جهان یک پنجم جمعیت دنیا با درآمد روزانه کمتر از یک دلار به حیات خود ادامه می دهند.

 

Farspics.blogspot.com پنجاه دانستنی جالب ار جهان 13 میلیون و دویست هزار آمریکایی در طول یک سال مورد جراحی زیبایی قرار گرفته اند.

 

Farspics.blogspot.com پنجاه دانستنی جالب ار جهان در اثر انفجار مین های زمینی، هر ساعت یک انسان جان خود را از دست می دهد و یک نفر دیگر نیز دچار معلولیت می شود.

 

Farspics.blogspot.com پنجاه دانستنی جالب ار جهان در هندوستان 44 میلیون کودک به عنوان کارگر مورد استفاده قرار می گیرند.

 

Farspics.blogspot.com پنجاه دانستنی جالب ار جهان در کشوهای صنعتی روزانه 6تا7 کیلوگرم مواد افزودنی وارد بدن انسان ها می شود.

 

Farspics.blogspot.com پنجاه دانستنی جالب ار جهان پردرآمدترین ورزشکار جهان، «تایگر وودز» گلف باز، در طول سال 78میلیون دلار و به عبارت دیگر در هر ثانیه 148 دلار درآمد کسب می کند.

 

Farspics.blogspot.com پنجاه دانستنی جالب ار جهان در آمریکا هفت میلیون زن و یک میلیون مرد نظم غذایی خود را از دست داده اند.

 

Farspics.blogspot.com پنجاه دانستنی جالب ار جهان در واشینگتن برای فعال نگه داشتن نمایندگان، 67 هزار نفر و به ازای هر نماینده کنگره 125 نفر مشغول فعالیت هستند.


Farspics.blogspot.com پنجاه دانستنی جالب ار جهان تصادف وسایل نقلیه موتوری در هر دقیقه باعث مرگ دو نفر می شود.

Farspics.blogspot.com پنجاه دانستنی جالب ار جهان از سال 1977 به این سو در کلینیک های کورتاژ آمریکا 80 هزار مورد اعمال خشونت و تجاوز به زنان گزارش شده است.

 

Farspics.blogspot.com پنجاه دانستنی جالب ار جهان تعداد کسانی که طاق های طلایی «مک دونالد» را می شناسند، بیشتر از افرادی است که با تاج خار مسیحیت آشنایی دارند.

 

Farspics.blogspot.com پنجاه دانستنی جالب ار جهان در کنیا یک سوم درآمد هر خانواده صرف رشوه دادن می شود.

 

Farspics.blogspot.com پنجاه دانستنی جالب ار جهان رقم معاملات غیرقانونی مواد مخدر در جهان به 400 میلیارد دلار می رسد.

 

Farspics.blogspot.com پنجاه دانستنی جالب ار جهان یک سوم آمریکایی ها سفر موجودات فضایی به زمین را باور می کنند.

 

Farspics.blogspot.com پنجاه دانستنی جالب ار جهان در بیش از 150 کشور جهان اعمال شکنجه صورت می گیرد.

 

Farspics.blogspot.com پنجاه دانستنی جالب ار جهان هر روز یک هفتم جمعیت جهان یعنی 800 میلیون نفر گرسنه می مانند.

 

Farspics.blogspot.com پنجاه دانستنی جالب ار جهان احتمال زندانی شدن مردان سیاه پوست آمریکایی 33 درصد می باشد.

 

Farspics.blogspot.com پنجاه دانستنی جالب ار جهان یک سوم جهان در شرایط جنگی به سر می برد.

 

Farspics.blogspot.com پنجاه دانستنی جالب ار جهان احتمال دارد ذخایر نفتی جهان در سال 2040 به پایان برسد.

 

Farspics.blogspot.com پنجاه دانستنی جالب ار جهان 82 درصد سیگاری های جهان در کشورهای در حال توسعه زندگی می کنند.

 

Farspics.blogspot.com پنجاه دانستنی جالب ار جهان 70 درصد مردم جهان غیر از زبان رایج در کشورشان هیچ زبان دیگری را نشنیده اند.

 

Farspics.blogspot.com پنجاه دانستنی جالب ار جهان یک چهارم درگیری های مسلحانه برای دست یابی به منابع طبیعی صورت می گیرد.

 

Farspics.blogspot.com پنجاه دانستنی جالب ار جهان در قاره آفریقا 30 میلیون نفر به ایدز مبتلا شده اند.

 

Farspics.blogspot.com پنجاه دانستنی جالب ار جهان هر سال ده زبان به جمع زبان های مرده دنیا می پیوندد.

 

Farspics.blogspot.com پنجاه دانستنی جالب ار جهان تعداد افرادی که در اثر خودکشی جان خود را از دست می دهند، بیشتر از تعداد کسانی است که ضمن درگیری ها کشته می شوند.

 

Farspics.blogspot.com پنجاه دانستنی جالب ار جهان در آمریکا هر هفته به طور متوسط 88 دانش آموز به شکل مسلح وارد کلاس درس می شوند.

 

Farspics.blogspot.com پنجاه دانستنی جالب ار جهان در جهان حداقل 300 هزار نفر زندانی عقیدتی وجود دارد.

 

Farspics.blogspot.com پنجاه دانستنی جالب ار جهان هر سال دو میلیون دختر جوان و زن ختنه می شوند.

 

Farspics.blogspot.com پنجاه دانستنی جالب ار جهان در نبردهای مسلحانه سراسر جهان 300 هزار سرباز کودک در حال جنگیدن هستند.

 

Farspics.blogspot.com پنجاه دانستنی جالب ار جهان در انتخابات سال 2001 انگلستان 26 میلیون نفر شرکت کردند، در حالیکه همان سال و در جریان نخستین دور انتخاب Pop Idol انگلستان 32 میلیون انگلیسی رای دادند.

 

Farspics.blogspot.com پنجاه دانستنی جالب ار جهان ارزش مالی بازار فروش فیلم های پورنوگرافی در آمریکا ده میلیارد دلار برآورد می شود.

 

Farspics.blogspot.com پنجاه دانستنی جالب ار جهان هزینه تسلیحاتی آمریکا 33 برابر بیشتر از هفت دولتی است که کاخ سفید آنها را با لقب «دولت های قلدر» معرفی می کند.

 

Farspics.blogspot.com پنجاه دانستنی جالب ار جهان در دنیا 27 میلیون برده وجود دارد.

 

Farspics.blogspot.com پنجاه دانستنی جالب ار جهان آمریکایی ها در هر ساعت 5/2 میلیون عدد بطری پلاستیکی را به جمع زباله ها اضافه می کنند. یعنی در عرض سه هفته می توان با روی هم گذاشتن این بطری ها با خطی پلاستیکی کره زمین را به کره ماه متصل کرد.

 

Farspics.blogspot.com پنجاه دانستنی جالب ار جهان هر انگلیسی روزانه به طور متوسط 300 بار در محوطه تحت پوشش دوربین های مدار بسته قرار می گیرد.

 

Farspics.blogspot.com پنجاه دانستنی جالب ار جهان 120 هزار زن و دختر جوان هر سال به خریدارانی در اروپای غربی فروخته می شوند.

 

Farspics.blogspot.com پنجاه دانستنی جالب ار جهان هر عدد میوه کیوی که بوسیله هواپیما از زلاند نو به انگلستان حمل می شود، پنج برابر وزن خود گاز گلخانه ای به جو زمین اضافه می کند.

 

Farspics.blogspot.com پنجاه دانستنی جالب ار جهان بدهی آمریکا به سازمان ملل متحد از مرز یک میلیارد دلار گذشته است.

 

Farspics.blogspot.com پنجاه دانستنی جالب ار جهان احتمال بروز مشکلات روانی در فرزندان خانواده های فقیر، سه برابر بیشتر از احتمال بروز همین مشکلات در کودکان خانواده های مرفه می باشد.

+   فرید حمیدی ; ٩:٥۳ ‎ق.ظ ; یکشنبه ٥ مهر ۱۳۸۸
    پيام هاي ديگران ()  
 

design by macromediax ; Powered by PersianBlog.ir